Ambu Man School – fantom do szkoleń dużych grup

Ambu-man-school34-715x400 (1)

 

Ambu Man School to praktyczny, kompaktowy fantom do nauki RKO/AED. Jest to dmuchana postać w formie głowa + tors stworzona do przeprowadzania podstawowych szkoleń z zakresu reanimacji wśród dużych grup kursantów. Ten rodzaj fantomu sprawdza się doskonale np. w szkołach. Podczas gdy instruktor wyjaśnia zasady RKO/AED na zaawansowanym fantomie, duża grupa uczniów może jednocześnie ćwiczyć na podstawowych fantomach Ambu School.

Z użyciem fantomu Ambu Man School istnieje możliwość ćwiczenia masażu klatki piersiowej, oddechów ratowniczych oraz użycia AED. Istnieje również specjalny zestaw szkoleniowy Ambu Man School AED- training kit. Zestaw ten składa się z imitacji trenażera AED, elektrod szkoleniowych oraz atrapy telefonu komórkowego.

Higiena

Unikalny system higieny Ambu zapobiega ryzyku zakażeń krzyżowych. Zgodnie z założeniami tego systemu każdy z kursantów otrzymuje własna maskę oraz worek powietrzny. W ten sposób ryzyko zakażeń pomiędzy kursantami uczącymi się na tym samym fantomie zostaje wykluczone.

Porównanie

Fantom Ambu Man School jest najbardziej zbliżony do Laerdal Mini Anne. Fantomy są do siebie bardzo podobne. Największa różnica jest taka, że fantom Ambu Man School dostępny jest tylko w zestawach pakowanych po 10 sztuk. Laerdal Mini Anne można natomiast nabyć pojedynczo.

Podsumowując

Ten kompaktowy i praktyczny model fantomu jest doskonały do podstawowych szkoleń w dużych grupach. Dzięki ćwiczeniu na Ambu Man School kursanci mogą zaznajomić się z podstawowymi zasadami RKO i użycia AED. Aby jednak być pewnym wysokiej jakości szkolenia należy zapewnić również kursantom możliwość ćwiczenia do bardziej realistycznego i zawansowanego fantomu BLS/AED.

Wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat Ambu Man School.