Który defibrylator Philips HeartStart AED będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej organizacji?

philips-aeds

 

Szukając defibrylatora AED sprawdzonej i pewnej marki łatwo jest trafić na urządzenia firmy Philips. Philips produkuje 3 typy defibrylatorów AED. Dwa z nich (HS1 i FRx) dostępne są w języku polskim, trzeci (FR3) jest urządzeniem wielojęzycznym, ale niestety niedostępnym w polskiej wersji językowej.
Który model będzie najwłaściwszy dla Państwa organizacji? Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę aparatów Philips.

Podstawowym modelem marki Philips jest defibrylator HeartStart HS1. Jest on niezwykle łatwy w użyciu i przez to w zasadzie przeznaczony dla każdego użytkownika. Dzięki przyciskowi informacji użytkownik może uzyskać dodatkowe wsparcie podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uruchamiana jest wówczas funkcja dodatkowych, bardziej szczegółowych instrukcji głosowych, które krok po kroku przeprowadzają ratownika przez proces reanimacji, tak aby użycie AED było optymalne. Elektrody umieszczone są w rzucającej się w oczy kasecie umieszczonej na przedniej stronie urządzenia. Ze względu na niski stopień ochrony przed wnikaniem wody i kurzu (IP21) Philips HeartStart HS1 jest przeznaczony do przechowywania wewnątrz budynku. Przechowywanie tego modelu w wilgotnych lub zapylonych pomieszczeniach (baseny, hale produkcyjne) jest niewskazane. Również umieszczanie HS1 na zewnątrz budynku (nawet w specjalnie do tego przeznaczonych szafkach z ogrzewaniem) nie powinno mieć miejsca.
Podsumowując, defibrylator Philips HeartStart HS1 to prosty w użyciu, podstawowy, atrakcyjny cenowo AED do umieszczenia np. w biurze, klubie sportowym, kompleksie mieszkalnym itp.

Szukacie Państwo defibrylatora, który może być przechowywany w miejscach wilgotnych, zapylonych lub na zewnątrz w specjalnej szafce z ogrzewaniem? Takie możliwości oferuje starszy barat modelu HS1 – defibrylator Philips HeartStart FRx. Jego stopień ochrony IP jest znacznie wyższy (IP55). Dodatkowo obudowa otoczona gumowym obiciem sprawia, że jest on bardziej wytrzymały na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jednak największym plusem defibrylatora FRx jest fakt, iż defibrylacja pacjentów pediatrycznych odbywa się z użyciem klucza pediatrycznego, który zmienia tryb AED i dostosowuje protokół oraz energię wylądowania do potrzeb najmłodszych pacjentów.  W praktyce znaczy to, że aby reanimować dzieci należy dokonać jednorazowego zakupu specjalnie do tego przeznaczonego klucza, a nie tak jak w przypadku modelu HS1 elektrod pediatrycznych jednorazowego użytku, które należy wymieniać za każdym razem, gdy dojdzie do użycia AED lub przeterminowania elektrod. Zmniejszy to oczywiście koszty utrzymania AED. Model HeartStart FRx, tak jak HS1 jest również wyposażony w dodatkowy przycisk informacji, który zapewnia bardziej szczegółowe instrukcje głosowe podczas RKO.
Dzięki doskonałym właściwościom (wysoki stopień IP, klucz pediatryczny, wytrzymała obudowa) Philips HeartStart FRx nadaje się praktycznie do każdej lokacji, również do hal produkcyjnych, basenów oraz do przechowywania na zewnątrz budynku.

Trzecim modelem defibrylatorów Philips jest HeartStart FR3 dedykowany dla użytkowników posiadających doświadczenie z zakresu reanimacji oraz użycia AED. Jest to najbardziej zaawansowany z trzech proponowanych przez Philips aparatów. Defibrylator uruchamia się wraz z otwarciem torby. Elektrody są od ręki gotowe do użycia, nie są zapakowane w folię ochronną. Dodatkowo model FR3 jest wyposażony w kolorowy ekran LCD, na którym pojawiają się instrukcje dla użytkownika. Defibrylator ten jest standardowo dostarczany w angielskiej wersji językowej. Inne języki (niestety nie ma wśród nich języka polskiego) dostępne są na życzenie klienta i mogą zostać zainstalowane z użyciem specjalnej karty językowej. Istnieje również możliwość rozszerzenia funkcji defibrylatora o tzw. wyświetlacz EKG, który wyświetla rytm pracy serca pacjenta. Tak jak w przypadku modelu FRx defibrylacja pacjentów pediatrycznych odbywa się z użyciem specjalnego klucza, który zmienia protokół oraz energię wyładowania wstrząsu defibrylacyjnego. Klucz pediatryczny jest wyposażeniem opcjonalnym i, tak jak w przypadku modelu FRx, jest to kwestia jednorazowego zakupu. Wysoki stopień ochrony IP defibrylatora Philips HeartStart FR3 umożliwia przechowywanie AED w różnych war

 

Jeżeli po zapoznaniu się z powyższą charakterystyką, będą mieli Państwo pytania, wątpliwości lub komentarze, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta: tel.: 22 307 14 74, e-mail: info@defibrylatorshop.pl.