Utrzymanie, kontrola i serwis AED

Zakupili Państwo defibrylator AED lub są już Państwo właścicielami / użytkownikami takiego urządzenia? Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że ich rola nie kończy się na wyborze odpowiedniego modelu oraz udostępnieniu AED w razie koniczności.
Dobrze jest bowiem zastanowić się nad serwisem i utrzymaniem defibrylatora.

Większości użytkownikom zanany jest fakt, że każdy AED regularnie przeprowadza autotesty w celu sprawdzenia poprawności działania swoich obwodów. Gdy test zakończy się pomyślnie zapala się odpowiednia kontrolka na defibrylatorze. Taka kontrolka daje pewność, że w razie konieczności defibrylator zadziała poprawnie. Należy ją jednak sprawdzać regularnie.

Równie ważna jest wymiana baterii i elektrod. Akcesoria te mają określoną żywotność. Ogólnie doradzana jest zasada, aby wyznaczyć jedną osobę w obrębie organizacji, która będzie odpowiedzialna za kontrolę stanu defibrylatora.

Taką kontrolę może również dokonać pracownik profesjonalnego centrum serwisowego. Takie rozwiązanie zapewnia regularne przeglądy oraz 100% pewność sprawności defibrylatora. Dodatkowo podczas corocznej kontroli odbywa się test wyładowania defibrylacyjnego przeprowadzany z użyciem odpowiedniego urządzenia kotrolującego. Energia wyładowanie nie jest kontrolowana podczas standardowego autotestu AED.
Na rynku dostępne są różne typy usług serwisowych, warto jest więc dokładniej przyjrzeć się ich zawartości.

Dobra usługa serwisowa dodatkowo zapewnia możliwość korzystania z defibrylatora zastępczego w razie usterki, a nawet kradzieży Państwa AED. Dobrze jest w oczekiwaniu na zwrot reperowanego AED lub zanim dojdzie do zakupu nowego egzemplarza móc zapewnić sobie możliwość ciągłego korzystania z defibrylatora.
Również gdy dojdzie do użycia nie jesteście Państwo pozostawieni bez pomocy. Tak szybko jak to będzie możliwe Państwa AED zostanie przywrócony do stanu gotowości oraz w razie potrzeby zostaną odczytane dane zapisane w pamięci urządzenia podczas jego użycia.

Podsumowując, umowa serwisowa daje:

– Pewność poprawności działania Państwa AED
– Możliwość korzystania z urządzenia zastępczego w razie usterki lub kradzieży Państwa AED
– Szybkie i sprawne przywrócenie Państwa AED do stanu gotowości po użyciu klinicznym
– Doradztwo i profesjonalną poradę w trakcie całego okresu użytkowania AED.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani jedną z naszych usług serwisowych, zapraszamy na stronę naszego Centrum Serwisowego. Kliknij TUTAJ, aby zapoznać się z dokładną zawartością naszych usług.